♫راهنمای خرید 33 مدل اسپیکر میدبیس قوی با کیفیت مناسب بستن سیستم ماشین♥

راهنمای خرید 33 مدل اسپیکر میدبیس قوی مناسب بستن سیستم اسپورت

  • 23 مرداد 1400
  • 0 نظر
  • admin

چگونه می توان با میدبیس صدای بلند فوق العاده را از بلندگوهای خود بیرون آورد؟

یک سیستم ضبط اتومبیل یا یک سیستم صوتی خانگی ، صدایی را متشکل از فرکانس های مختلف ، از جمله فرکانس های پایین ، فرکانس های متوسط ​​و فرکانس های بالا ، تولید می کند. فرکانس های پایین عمیق ترین نت های صوتی هستند که از صدا می شنوید. فرکانس های پایین معمولاً به عنوان باس شناخته می شوند. اساساً ، میدبیس محدوده فرکانسی بین باند متوسط ​​ ​​و باس بالا است. محدوده فرکانس های متوسط ​​از 300 هرتز تا 3000 هرتز در حالی که فرکانس های باس از 20 هرتز تا 1000 هرتز متغیر است. در این راستا ، فرکانس midbass بین 140 هرتز تا 400 هرتز متغیر است.

میدبیس

چرا میدبیس مهم است؟

در حالی که اکثر دوستداران موسیقی تمایل دارند فقط باس ، متوسط ​​و بالا را در نظر بگیرند ، مید بیس به همان اندازه مهم است. تنها زمانی می توانید از تمامیت موسیقی لذت ببرید که بلندگوها و سیستم صوتی شما به درستی تنظیم شده اند تا همه فرکانس ها ، از جمله میانه باس را تولید کنند. کنار گذاشتن برخی فرکانس ها به هزینه دیگران منجر به از دست رفتن جزئیات مهم صوتی می شود.

Midbass بخشی جدایی ناپذیر از تولید صدا است. این برنامه عمدتا آهنگ های صوتی تولید شده توسط سازهای ارکستر را پوشش می دهد. سازهای ارکستری شامل ویولنسل ، ترومپت ، ترومبون باس ، طبل باس ، فاگوت و بوق فرانسوی در میان سایر سازها هستند. علاوه بر آهنگ های تولید شده توسط سازهای ارکستری ، میدبیس همچنین صدای مردانه را نیز پوشش می دهد. صدای معمولی مرد نیز هنگام صحبت یا آواز به عنوان مید بیس طبقه بندی می شود.

اگر سیستم صوتی شما دارای باس میانی کمی است ، پس آن لحن مهم را در محدوده میانی باس از دست می دهید و متوجه می شوید که صدا کمی عمق دارد. با این حال ، اگر در سیستم صوتی خود مید بیس زیادی دارید ، در نهایت صدای نامتعارف خواهید داشت. در اینجاست که وضوح ظاهر می شود. نوع باس میانی که در سیستم صوتی خود دارید وضوح صدا را تعیین می کند.

تست کیفیت میدبیس SP audio

رابطه بین midbass و وضوح صدا چیست؟

افزایش پاسخ میانی باس باعث افزایش وضوح صدا می شود. اگر بتوانید بلندگوهای خود را طوری تنظیم کنید که باس میانی عالی داشته باشد ، در این صورت با عمق مناسب و جلوه های کمتر نویزی ، بازتولید صدا انجام می شود. این منجر به وضوح بهتر می شود. اساساً ، بلندگوها پس از نصب می توانند تفاوت زیادی در فرکانس میانی باس ایجاد کنند. در نتیجه ، اکثر صاحبان خودروها با هدف افزایش دقت و وضوح سیستم صوتی ، بلندگوهای جدید را جایگزین بلندگوهای کارخانه می کنند.

بلندگوهای جدید توانایی تولید صدای قوی تر از بلندگوهای کارخانه را دارند. با این حال ، اکثر صاحبان خودرو اقدامات لازم را برای محافظت از مزایای بلندگوهای جدید انجام نمی دهند. بسیاری از عملکردهای میدبیس در نتیجه نصب ضعیف بلندگو و ارتعاشات از بین می رود. بیشتر صفحات درب خودرو از یک ورق فلزی نازک در ساختار بیرونی و داخلی درب ساخته شده است. صفحات نازک فلزی مستعد ارتعاش هستند. این ارتعاشات بر خلاف قابلیت های یک بلندگو در بازتولید میدبیس دقیق عمل نمی کند.

پانل های درب نیز دارای سوراخ های بزرگی در ساختار فلزی داخلی خود هستند. هنگامی که یک بلندگو بر روی درب نصب می شود ، سوراخ های داخل درب داخلی باعث می شود تا با تولید صدای جلو ، تولید صدا از پشت بلندگوی خودرو لغو شود. این مشکل بازتولید کلی باس میانی را کاهش می دهد و در نتیجه وضوح صدا ضعیف است.

پیشنهاد:
راهنمای خرید 33 مدل اسپیکر خودرو مخصوص سیستم ماشین با کیفیت

نظر نهایی

نوع میدبیس که از سیستم صوتی خود دریافت می کنید تا حد زیادی با نحوه نصب بلندگوها تعیین می شود. از این نظر ، محیطی که بلندگوها در حال نصب هستند بر نوع میدبیس شما تأثیر می گذارد. اگر به این فکر کرده اید که چگونه می توانید باس میدبیس عالی را از بلندگوهای خود خارج کنید ، اکنون یاد گرفته اید که باید چه کار کنید. به سادگی اسپیکرها را با قدرت کافی تغذیه کنید ، یک کراس اوور تهیه کنید و مواد صدا خفه کن را به صفحات درب خودرو اضافه کنید و هنگام نصب بلندگوها ، واشرها و جداکننده ها را قرار دهید. بدون رعایت این نکات ، شما حتی با بهترین بلندگوها به میدبیس عالی نخواهید رسید.

لیست محصولات منتخب

درحال دریافت محصولات منتخب...

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط

راهنمای خرید 33 مدل آینه مانیتور دار خودرو با کیفیت

یکی از لوازم جانبی پرکاربرد در خودروها ✔آینه مانیتور دار و دوربین دنده عقب✔ می‌باشد. بیشتر رانندگان هنگام رانندگی در […]

معرفی و راهنمای بهترین مانیتور های خودرو اندروید و ویندوز

✔معمولا کسانی که اهل ✈مسافرت با خودروی شخصی خود هستند بهتر است تا حد امکان به فکر خرید تجهیزات مناسب […]

راهنمای خرید 33 مدل امپلی فایر دو کاناله (استریو)

♫آمپلی فایر تقویت صدا چیست؟ ♫دستگاه تقویت کننده صدا که اصطلاحا آن را به زبان انگلیسی ♫آمپلی فایر Amplifier می‌نامند، […]

راهنمای انتخاب 33 مدل کابل امپلی فایر و کیت سیم کشی آمپلی فایر

✔استدلال قدیمی در مورد کیفیت کابل از قدیم بین طرفداران ♬سیستم های صوتی وجود داشته است (البته نه واقعا ، […]

لسیت 33 مدل بهترین امپلی فایر های ماشین بسیار قوی و با کیفیت

♫آمپلی فایر برای استریو شما چه می کند؟ ♫برای فهم ساده ، ♫تقویت کننده سیگنال ضعیفی می گیرد و آن […]

لیست بهترین امپلی فایر های پر قدرت و با کیفیت

آمپلی فایر♫ چیست ؟ انواع آن کدام است ؟ ♪امپلی فایر از جمله قطعات مهمی است که در تمام سیستم ‌های […]

راهنمای خرید 33 مدل اسپیکر بی سیم (بلوتوث و Wifi) با کیفیت

♬اسپیکر سیمی که زمانی محبوب بودند ، در حال جایگزینی با ♬اسپیکر های بیسیم بلوتوثی یا Wi-Fi انعطاف پذیر و […]

لیست 31 مدل باکس اسپیکر، ساب ووفر، باند، تیوتر و میدرنج با کیفیت

داشتن مجموعه ای از ساب ووفرهای با کیفیت می تواند به تبدیل خودرو شما به بهترین محل گوش دادن موسیقی […]

جدیدترین کالاها
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه