شمع خودرو هیوندای جنیون پارتز مدل 1884111051 بسته 4 عددی

معرفی محصول یکی از قطعات اصلی موتور هر خودرو،شمع های ان می باشد که وظیفه جرقه زنی و به نوعی […]

موجودی این محصول به اتمام رسیده است!

پیشنهاد محصول

معرفی محصول
یکی از قطعات اصلی موتور هر خودرو،شمع های ان می باشد که وظیفه جرقه زنی و به نوعی روشن نمودن خودرو را دارد.شمع خودرو قطعه ای متشکل از الکترود ، عایق چینی، واشرها و غیره می باشد که در بالای محفظه احتراق و سیلندر خودرو قرار گرفته و از یک طرف جریان ولتاژ بالای برق را گرفته و از طرف دیگر با ایجاد جرقه زنی در محظه احتراق باعث انفجار بخار فشرده شده بنزین و در نتیجه ایجاد نیروی لازم برای حرکت خودرو می گردد. در حقیقت شمع خودرو وظیفه انفجار در محفظه احتراق و حرکت دادن سیلندرها به سمت پایین را دارند. با پاشش سوخت توسط انژکتور به درون سیلندر و سپس فشرده شدن آن توسط سوپاپ، شمع جرقه ایجاد نموده و باعث انفجار در محظه احتراق می گردد.
اگر شمع خودرو نتواند در زمان درست جرقه زنی نماید و یا به طور کلی جرقه زنی نکند، در نتیجه بنزین فشرده شده در محفظه احتراق به به خوبی انفجار نیافته و در نتیجه سیلندرها به حرکت در نخواهند امد. از اینرو وظیفه این قطعه در موتور خودرو بسیار مهم بوده و باید نسبت به نگهداری آن اقدامات لازمه را انجام دهیم.
این شمع عملکرد بسیار خوبی داشته و رسوب پذیری پایینی دارد. توصیه می‌شود این شمع حداکثر هر 30000 کیلومتر تعویض گردد. تعویض به موقع این قطعه باعث استارت خوردن مناسب و پایین ماندن مصرف سوخت خودرو می‌شود. در صورت احساسی مبنی بر کارکرد نامناسب موتور و یا افزایش مصرف سوخت، با مراجعه به سرویس‌کار خودرو می‌توان درخواست بازدید شمع‌ها را داد.

موجودی این محصول به اتمام رسیده است!

پیشنهاد محصول

کالا های مرتبط