محافظ آنالوگ گلدن لاین مدل USB 402

معرفی محصولGolden Line USB 402 Analog Protector چندراهی برق فوق یکی از محصولات تولیدی شرکت «گلدن لاین» است که برای […]

معرفی محصولGolden Line USB 402 Analog Protector

چندراهی برق فوق یکی از محصولات تولیدی شرکت «گلدن لاین» است که برای محافظت از دستگاه‌های برقی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول نوعی محافظ ولتاژ است که از دستگاه‌های برقی متصل به خود در برابر تغییرات ولتاژ محافظت می‌کند. در صورتی که ولتاژ برق ورودی به این دستگاه از دامنه‌ی 170 تا 245 ولت خارج شود، این چندراهی جریان برق را قطع کرده و مانع از آسیب‌دیدن آن‌ها می‌شود. خروجی‌های برق این محصول 6 عدد بوده و در کنار آن‌ها چهار پورت USB وجود دارد. این پورت‌ها دارای شدت جریان 500میلی‌آمپری هستند و ولتاژ آن‌ها 5 ولت است. یکی دیگر از امکانات این محصول وجود درگاه سیم تلفن است. با اتصال سیم تلفن به این درگاه می‌توانید 3 خروجی تلفن داشته باشید. طول کابل برق این محافظ ولتاژ 2 متر بوده و از دو رشته سیم سایز 1 تشکیل شده است. بدنه‌ی این چندراهی برق نیز ساختاری سبک و مستحکم از جنس پلی‌کربنات دارد. شرکت گلدن‌لاین این محافظ را تحت عنوان مدل «USB 402» به بازار عرضه می‌کند.

 • تعداد پریزها

  ۵

 • راحتی در استفاده

  ۴

 • کیفیت ساخت

  ۴

 • امکانات و قابلیت‌ها

  ۵

 • کارآیی و عملکرد

  ۴

 • ارزش خرید در برابر قیمت

  ۴

نقاط قوت

 • وجود پورت‌های مختلف
نقاط ضعف

 • پایین بودن شدت جریان خروجی پورت USB
نقد و بررسی تخصصیGolden Line USB 402 Analog Protector

تغییرات ناگهانی ولتاژ و کم و زیاد شدن آن می‌تواند آسیبی جدی به دستگاه‌های برقی وارد کند. این موضوع گاهی ممکن است منجر به آتش‌سوزی شود. یکی از راه‌های مقابله با تغییرات ولتاژ قرار دادن دستگاه‌هایی است که با احساس تغییرات ولتاژ جریان برق را قطع کرده تا آسیبی به دستگاه‌ها وارد نشود. برای این منظور می‌توانید از دستگاه فوق که نوعی محافظ ولتاژ است استفاده کنید. این محافظ ولتاژ را شرکت گلدن لاین تحت عنوان مدل «USB 402» به بازار عرضه می‌کند.

محافظ آنالوگ گلدن لاین مدل USB 402

برای محافظت از دستگاه‌های برقی دربرابر ولتاژ خارج از محدوده مجاز باید آن‌ها را به این چندراهی برق متصل کنید. برای این منظور 6 پریز برق روی دستگاه قرار دارد. تعداد زیاد این پریزهای برق، این محصول را به گزینه‌ای مناسب برای اتصال لوازم برقی صوتی و تصویری و کامپیوتر تبدیل کرده است. نوع طراحی پریزها نیز 45 درجه بوده تا دوشاخه‌ها مزاحمت چندانی برای یکدیگر ایجاد نکنند. این دستگاه در صورت احساس تغییرات ولتاژ با قطع کردن جریان برق مانع از انتقال جریان به دوشاخه‌ها و درنتیجه دستگاه‌های متصل به چندراهی می‌شود.

این محافظ در صورتی که احساس کند ولتاژ برق از میزان ولتاژ 170 ولت کمتر است، جریان برق را قطع خواهد کرد. این اتفاق برای ولتاژهای بالای 245 ولت نیز اتفاق می‌افتد و برد دستگاه‌های متصل به این چندراهی در اثر ولتاژ بیش‌ازحد مجاز آسیبی نخواهند دید.

این محصول پس از اتصال به جریان برق، ابتدا وضعیت ولتاژ برق شهر را بررسی می‌کند. این بررسی کمی زمان‌بر بوده و پس از آنکه دستگاه تشخیص دهد که ولتاژ در بازه‌ی مجاز قرار دارد، جریان برق متصل خواهد شد. برای اطلاع از وضعیت ولتاژ نیز 3 لامپ ال‌ای‌دی روی دستگاه قرار دارند. لامپ بالایی که با نماد Low مشخص شده است، در صورت پایین‌تربودن ولتاژ از میزان مجاز، روشن خواهد شد. لامپ پایینی نیز در مواقع بالاتربودن ولتاژ از مقدار مجاز، روشن می‌شود. لامپ میانی هم در صورت ثابت بودن، نشان از عادی بودن ولتاژ و قرار گرفتن آن در محدوده‌ی مجاز دارد.

این محصول در کنار این 6 خروجی برق دارای 4 خروجی USB است که می‌توان از آن‌ها برای شارژکردن موبایل و تبلت استفاده کرد. ولتاژ این خروجی‌ها 5 ولت و شدت جریان آن‌ها 500 میلی‌آمپر است. این شدت جریان برای شارژکردن تبلت‌ها و موبایل‌هایی که باتری با ظرفیت بالا دارند، کم است و این دستگاه‌ها نیاز به زمان زیادی برای شارژشدن با خروجی‌های USB دارند.

شرکت گلدن لاین یک ویژگی جالب دیگر برای این چندراهی برق درنظر گرفته است. این محصول دارای یک ورودی سیم تلفن بوده و می‌تواند این ورودی را به 3 خروجی برای اتصال دستگاه‌های مجزا تبدیل کند.

بدنه‌ی این محصول بسیار مستحکم بوده و از پلی‌کربنات ساخته شده است. کابل برق 2متری متصل به آن نیز از دو رشته سیم 1میلی‌متری تشکیل شده است.

سخن آخر

این محصول ویژگی‌های زیادی ازجمله خروجی‌های متعدد برق، خروجی USB و درگاه تلفن دارد که آن را به یک محافظ ولتاژ مناسب تبدیل کرده است. در کنار این مزایا می‌توان به معایبی مانند کم‌بودن شدت جریان خروجی پورت‌های USB، بلند نبودن کابل برق و نبود سیم ارت روی محصول اشاره کرد.


نمایش کامل نقد و بررسی تخصصی

کالا های مرتبط