راهنمای خرید 35 مدل اسپیکر با کیفیت با صدای واضح ✓بلوتوثی فلش خور✓

راهنمای خرید 35 مدل اسپیکر با کیفیت

  • 19 مرداد 1400
  • 0 نظر
  • admin

بلندگوهای خوب کلید دستیابی به بهترین تجربه صوتی ممکن از سیستم صوتی شما هستند. شما می توانید بهترین پخش کننده موجود در بازار را با بالاترین درجه گیرنده AV جفت کنید ، اما بدون بلندگوهای مناسب ، تنظیم صدا و سینمای خانگی شما از نظر کیفیت صدا چندان ارزشی نخواهد داشت.

راهنمای خرید بلندگو

بلندگوها رابط بین دستگاه های الکترونیکی سیستم صوتی و دنیای فیزیکی را که صدا در آن واقعاً پخش می شود ، ارائه می دهند. انتخاب مجموعه مناسب می تواند بین صدای زیر ، خش دار و صدای سالن کنسرت واضح تفاوت ایجاد کند. اما با وجود گزینه ها و قیمت های مختلف ، نمی توان تشخیص داد که کدام نوع بلندگو برای نیازهای شما مناسب است. این راهنمای خرید بلندگوها اصول اولیه را تجزیه می کند تا بتوانید هنگام خرید یک مجموعه صوتی جدید ، تصمیم قاطع بگیرید.

بلندگو اسپیکر

بلندگوها چگونه کار می کنند؟

بلندگوها انرژی الکتریکی را از باتری یا خروجی می گیرند تا یک میدان مغناطیسی ایجاد کنند. سیم پیچ صدای بلندگو به میدان مغناطیسی واکنش می دهد تا مخروط را به جلو و عقب حرکت دهد. با حرکت مخروط ، هوا را در اطراف خود حرکت می دهد و امواج صوتی تولید می کند. مخروط با حرکت سریع و عقب جلو در مسافت کوتاه نت های بالایی ایجاد می کند. وقتی مخروط بیشتر موج می زند و جلو می رود ، این کار را کندتر انجام می دهد و نت های عمیق تری ایجاد می کند. فرکانس امواج تصور ما را از صدا تعیین می کند.

برای تجسم این موضوع ، به پرتاب سنگ در حوضچه فکر کنید. یک سنگ بزرگ با تندی عمیق به آب برخورد می کند. انجام این کار امواج بزرگی ایجاد می کند که در فاصله زیادی از یکدیگر پخش شده اند. برعکس ، پس از انداختن یک سنگریزه به داخل حوضچه ، صدای پلکین با فرکانس بالا را خواهید شنید. امواج حاصل کوتاه تر می شوند و فاصله نزدیکی با هم دارند. امواج و موج های موجود در آب دقیقاً به همان شیوه ای عمل می کنند که امواج صوتی در هوا حرکت می کنند. امواج بزرگ و آهسته نت های پایینی تولید می کنند. امواج کوتاه نت های بالایی تولید می کنند.

اکثر بلندگوها شامل دو مخروط/درایور (ووفر و توییتر) ، یک شبکه متقاطع و یک محفظه است. بلندگوهای دو مخروطی بلندگوی دو طرفه نامیده می شوند. مخروط ها قطعات نازک قیفی شکل (معمولاً پلاستیک) هستند. هر مخروط فرکانس هایی را که متناسب با اندازه آن است تولید می کند. ووفر باس تولید می کند در حالی که توییتر فرکانس های بالا را منتشر می کند. میدرنج در جایی بین این دو قرار می گیرد و توسط شبکه متقاطع که فرکانس ها را بین مخروط ها تقسیم می کند ، تعیین می شود.

پیشنهاد:
33 مدل پخش اف ام با بهترین کیفیت صدا ،FM پلیر مناسب ضبط قدیمی

در طراحی سه طرفه ، یک درایور میان رده اختصاصی کار ووفر و توییتر را افزایش می دهد. بلندگوهای 4 طرفه یک ساب ووفر را به ترکیب اضافه می کنند. مزایای چنین طرح هایی وجود دارد ، اما کار کردن سه یا چهار درایور به عنوان یک کار دشوار و گران است.

شبکه متقاطع سیگنال صوتی را که از دستگاه رسانه شما (ضبط ، سی دی ، دستگاه پخش …) تفسیر شده و فرکانس های مختلف را به درایور مناسب ارسال می کند. یک شبکه متقاطع با طراحی خوب شامل یک فیلتر پایین گذر (LPF) است که از رسیدن به ووفر در بالاترین حد جلوگیری می کند و یک فیلتر بالا گذر (HPF) ، که از نفوذ پایین به توییتر جلوگیری می کند. همه این اجزا در ساختار بلندگو موجود است ، که خود جزء مهمی در طراحی بلندگو است که تأثیر عمده ای بر روی صدای آن دارد. محفظه باید سفت و محکم باشد تا از طنین لرزش صدا جلوگیری شود.

مدار 4 نوع باند مختلف و فرکانس کاری آن ها

  • مدار انواع بلندگو

محفظه های پلاستیکی ممکن است برای بلندگوهای کامپیوتر خوب عمل کنند ، اما برای قطعات صوتی حرفه ای مناسب نیستند. محفظه ها معمولاً باید از چوب یا معمولاً از تخته فیبر با چگالی متوسط ​​(MDF) ساخته شوند.

طراحی کابینت به طور معمول یکی از دو نوع است: محفظه مهر و موم شده یا نوع “باس رفلکس” با دهانه یا “پورت” که برای ایجاد حفره تشدید طولانی تر/عمیق تر برای فرکانس های پایین استفاده می شود. وقتی ووفر حرکت می کند ، هوا را به دو جهت جلو و عقب هل می دهد. در صورت عدم برخورد صحیح ، صدای خارج از فاز موج عقب موج جلو را لغو می کند و در نتیجه بیس ضعیفی ایجاد می شود.

یک سیستم به درستی طراحی شده باعث می شود که دو موج به جای لغو شدن اضافه شوند و در نتیجه بیس تقویت شده و نه کاهش یابد. یک روش جایگزین و بسیار محبوب تقویت باس “تعلیق صوتی” نامیده می شود. این طرح از یک محفظه مهر و موم شده استفاده می کند که در آن هوای محبوس شده مانند یک فنر عمل می کند. مزیت این روش این است که یک جعبه کوچکتر می تواند در نتیجه باس بسیار عمیق تولید کند. معایب آن راندمان پایین تر است و در نتیجه نیاز به تقویت کننده قوی تری وجود دارد.

پیشنهاد:
33 مدل بهترین دستگاه پخش خودرو (با کیفیت)

واقعاً کدام مشخصات اهمیت دارد؟

همه ما با جستجوی فیلترهای ویژگی ، قرار دادن سقف قیمت و مرتب سازی بر اساس نظرات مشتریان ، خرید انجام داده ایم. اما وقتی به ده ها بلندگو در محدوده قیمت خود نگاه می کنید که هر کدام نظرات عالی را دریافت می کنند ، چگونه بهترین گزینه خود را انتخاب می کنید؟ آنجاست که مقایسه مشخصات مفید است. در اینجا مهمترین مواردی است که باید در نظر بگیرید:

پاسخ فرکانس

پاسخ فرکانسی یک اسپیکر – اندازه گیری شده با هرتز (هرتز) – نشان دهنده محدوده فرکانسی است که می تواند تولید کند. شماره اول به شما می گوید که بلندگو چقدر کم پخش می شود. چقدر بیس آن عمیق می شود عدد دوم نشان دهنده حد بالایی محدوده تن صدا (فرکانس های بالا) است. هرچه پاسخ فرکانسی وسیع تر باشد ، صدایی که یک بلندگوی معین می تواند تولید کند کامل تر است.

حساسیت

درجه حساسیت بلندگو به شما می گوید که چقدر در تبدیل قدرت به حجم موثر است. هرچه رتبه بالاتر باشد ، بلندگوهای شما با مقدار مشخصی از قدرت بلندتر پخش خواهد کرد. حساسیت اغلب با درایور یک بلندگو با قدرت یک وات و اندازه گیری بلندی صدا بر حسب دسی بل (dB) یک متر دورتر اندازه گیری می شود.

Power handling

محدوده قدرت توصیه شده ای را برای اکثر بلندگوها مشاهده خواهید کرد. این به شما این حس را می دهد که آمپر تغذیه شما چقدر قوی باید باشد. عدد پایین نشان دهنده حداقل وات مورد نیاز است و عدد بیشتر به شما می گوید حداکثر واتی که بلندگو می تواند برای مدت زمان طولانی تحمل کند.

امپدانس

امپدانس بلندگو نشان دهنده میزان مقاومت الکتریکی است که به تقویت کننده نشان می دهد. مانند رتبه بندی قدرت ، امپدانس می تواند کمی مشکل باشد ، زیرا هنگام پخش موسیقی ، امپدانس واقعی یک اسپیکر دائما در نوسان است. به منظور مقایسه آسان مدلها ، معمولاً به بلندگوها یک امتیاز امپدانس اسمی واحد داده می شود.

شایان ذکر است که بلندگوهای کم امپدانس (4 اهم) می توانند مشکلاتی را در امپلی فایر ها یا تقویت کننده هایی ایجاد کنند که برای ارائه مقدار زیادی جریان مداوم طراحی نشده اند. مشخصات آمپلی فایر خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که با بلندگوهایی که مد نظر شماست سازگار است.

لیست محصولات منتخب

درحال دریافت محصولات منتخب...

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط

راهنمای خرید 33 مدل آینه مانیتور دار خودرو با کیفیت

یکی از لوازم جانبی پرکاربرد در خودروها ✔آینه مانیتور دار و دوربین دنده عقب✔ می‌باشد. بیشتر رانندگان هنگام رانندگی در […]

معرفی و راهنمای بهترین مانیتور های خودرو اندروید و ویندوز

✔معمولا کسانی که اهل ✈مسافرت با خودروی شخصی خود هستند بهتر است تا حد امکان به فکر خرید تجهیزات مناسب […]

راهنمای خرید 33 مدل امپلی فایر دو کاناله (استریو)

♫آمپلی فایر تقویت صدا چیست؟ ♫دستگاه تقویت کننده صدا که اصطلاحا آن را به زبان انگلیسی ♫آمپلی فایر Amplifier می‌نامند، […]

راهنمای انتخاب 33 مدل کابل امپلی فایر و کیت سیم کشی آمپلی فایر

✔استدلال قدیمی در مورد کیفیت کابل از قدیم بین طرفداران ♬سیستم های صوتی وجود داشته است (البته نه واقعا ، […]

لسیت 33 مدل بهترین امپلی فایر های ماشین بسیار قوی و با کیفیت

♫آمپلی فایر برای استریو شما چه می کند؟ ♫برای فهم ساده ، ♫تقویت کننده سیگنال ضعیفی می گیرد و آن […]

لیست بهترین امپلی فایر های پر قدرت و با کیفیت

آمپلی فایر♫ چیست ؟ انواع آن کدام است ؟ ♪امپلی فایر از جمله قطعات مهمی است که در تمام سیستم ‌های […]

راهنمای خرید 33 مدل اسپیکر بی سیم (بلوتوث و Wifi) با کیفیت

♬اسپیکر سیمی که زمانی محبوب بودند ، در حال جایگزینی با ♬اسپیکر های بیسیم بلوتوثی یا Wi-Fi انعطاف پذیر و […]

لیست 31 مدل باکس اسپیکر، ساب ووفر، باند، تیوتر و میدرنج با کیفیت

داشتن مجموعه ای از ساب ووفرهای با کیفیت می تواند به تبدیل خودرو شما به بهترین محل گوش دادن موسیقی […]

جدیدترین کالاها
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه